В’їзд заборонено! Мадрид звільняє центр міста від автівок

Іспанська столиця зробила історичний крок – запроваджує комплекс заходів Madrid Central, спрямованих на скорочення викидів парникових газів у центрі міста. Він є частиною ще більш масштабного проекту щодо поліпшення якості та безпеки міського простору. Зокрема передбачає, що центр міста буде обмежено для руху транспорту.

Нерезиденти з відповідними еко-позначками на своїх авто зможуть в’їхати, щоб залишити свій автомобіль на громадській парковці. Виключення зроблено для міського транспорту і людей із обмеженими можливостями, швидкої допомоги і таксі. Електромобілі також будуть допущені до центру міста.

«У січні будуть введені автоматичні засоби контролю, а порушникам надсилатимуть повідомлення, хоча штрафи не накладатимуться протягом перших двох місяців», – пише El Pais.

Влада підрахувала, що відповідні заходи збільшать простір для пішоходів майже на 22 000 квадратних метрів. До того ж, це дозволить скоротити викиди парникових газів на 40% у результаті обмеження в’їзду автомобілів до центру, підвищення якості громадського транспорту і виведення найбільших промислових забруднювачів з центральної частини міста.

Поліпшення якості повітря в містах є обов’язковою вимогою ЄС. І 2020 рік визначено Єврокомісією як крайній термін для досягення Мадридом відповідних цілей.

Нимало європейських міст вже зробили кроки для обмеження викидів. Першим скоротив рух в центрі Лондон – на третину. Він став зразком для наслідування Міланом, Стокгольмом, Гетеборгом і Сінгапуром.

Ціль 11. Сталий розвиток міст і спільнот