Амстердам

Амстердам заборонить бензинові і дизельні авто

Амстердам заборонить бензинові та дизельні автомобілі і мотоцикли з 2030 року. А вже з наступного року заборона діятиме для дизельних автомобілів старше 15 років – їм не можна заїжджати за кільцеву дорогу A10 довкола міста.

Як повідомляє The Guardian, з 2022 року під забороною опиняться громадські автобуси, які забруднюють атмосферу, з 2025 року – моторні катери і мопеди. Загалом до 2030 року всі транспортні перевезення в межах столиці Нідерландів мусять стати вільними від викидів.

Місто планує заохочувати своїх жителів переходити на електричні та водневі автомобілі, пропонуючи зарядні станції кожному покупцеві таких авто. До 2025 року буде потрібно від 16 000 до 23 000 зарядних станцій, щоб зробити проект життєздатним – у порівнянні з 3 000 наявних у місті сьогодні.

Переважно через інтенсивний рух в Амстердамі, Маастрихті та Роттердамі рівень забруднення повітря в Нідерландах вище, ніж дозволяють європейські правила. Викиди спричиняють респіраторні захворювання.

Раніше про наміри обмежити трафік дизельних і бензинових авто заявили також Рим, Париж і Мадрид. У цілому низка країн – Швеція, Данія, Індія, Ірландія та Ізраїль – впроваджують відмову до 2030 року від автомобілів із бензиновими і дизельними двигунами. Їх випередить у часі Норвегія, яка до 2025 року повністю відмовитися від бензинових двигунів.

Фото: Unsplash