туман в горах

В Індії пофарбували дахи у білий колір, а Франкфурт висаджує «зелені вітальні»

В індійському місті Ахмедабад стартував проєкт «Прохолодний дах», за яким близько 7 тис малозабезпечених сімей пофарбували дахи власних будинків у білий колір. Він відбиває сонячне світло і це дозволяє знизити температуру всередині.

За даними Програми ООН з довкілля (UNEP), у звичайний сонячний літній полудень чистий білий дах, що відображає 80% сонячного світла, залишиться на 30 С прохолоднішим, ніж сірий дах, яка відображає тільки 20% сонячного світла.

Експерти UNEP вважають, що добре спроектовані міста могли б заощадити 25% енергії, що використовується ними для опалення та охолодження. Нині вони складають рекомендації, як знижувати температуру в містах за допомогою самої природи. Наприклад, озеленювати фасади, вкривати будинки білими дахами і садами. Наразы вона збирає по всьому світу кращі ініціативи зі сталого охолодження.

Мудро як у природі: п’ять галузей, де використовують підказані природою ідеї

Існує безліч інших способів домагатися зниження спеки в місті. Так, Мельбурн в Австралії, наприклад, планує збільшити лісонасадження в місті і його околицях, що поліпшить якість повітря і буде створювати тінь.

У Мілані до 2030 року також планують висадити 3 мільйони саджанців для зниження температури в місті на 2 С.

У Франкфурті для природного охолодження навколо міста встановлені «зелені вітальні», тобто платформи з зеленими насадженнями.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та його наслідками