Заборона пластикових пакетів

Українців закликають відмовитися хоча б на день від поліетиленових пакетів

Програма розвитку ООН в Україні закликає українців відмовитися хоча б на день від використання поліетиленових пакетів. Таким днем має стати 3 липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів.

«Чи могли б ви відмовитися від використання поліетиленових пакетів на день? Незважаючи на те, що вони є зручним і дешевим способом транспортування товарів, пакети вкрай негативно впливають на навколишнє середовище та здоров’я людей… Пластикові пакети розкладаються близько 1000 років, тоді як використовуються в середньому 12 хвилин», – пише ПРООН на своїй сторінці у Facebook.

Пластикові пакети розкладаються близько 1000 років, тоді як використовуються в середньому 12 хвилин

Акцію «День без поліетилену» ПРООН проводить спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України та Zero Waste Alliance Ukraine.  Очікується, що українські супермаркети долучаться до ініціативи та 3 липня звільнять свої полиці від поліетиленових пакетів, запропонувавши екологічні альтернативи.

«Цього тижня ми зібрали представників провідних українських торгових мереж на установчу зустріч для обговорення шляхів ефективного проведення кампанії і першою до акції приєдналася мережа гіпермаркетів «Ашан»… Ми запрошуємо всі супермаркети, магазини, ринки та всіх-всіх охочих долучатися до проведення акції, і здійснити екологічно-свідомий шопінг без поліетиленових пакетів 3 липня», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в Україні вже не вперше відмовляються від пластику. Жителі українських міст час від часу проводять день, коли замість пакетів використовують паперові чи багаторазові торбинки. Їх підтримують великі торговельні мережі.

Ваша компанія вже розробила стратегію сталого розвитку і є екологічно відповідальною? Ми допоможемо!

Також нагадаємо, що країни світу відмовляються від поліетиленових пакетів. Наприклад, з 1 квітня у Грузії набули чинності правила, що забороняють виробництво, імпорт, продаж та видачу в магазинах одноразових поліетиленових пакетів, а Нью-Йорк став другим американським штатом після Каліфорнії, який ухвалив заборону на продаж одноразових поліетиленових пакетів.

В Україні також можуть заборонити поліетиленові пакети – у Верховній Раді зареєстровано проекту закону «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу».