Папа Франциск призывает противостоять климатическим изменениям

Папа Франциск закликає терміново зупинити кліматичну кризу

Папа Франциск називає глобальні кліматичні зміни надзвичайною ситуацією, попереджаючи про небезпеку глобального потепління і необхідність термінових дій зі скорочення викидів парникових газів. В іншому випадку матиме місце «жорстокий акт несправедливості по відношенню до бідних і до майбутніх поколінь».

«Майбутні покоління можуть успадкувати зіпсований світ. Наші діти і внуки не повинні платити за безвідповідальність нашого покоління», – сказав він під час зустричі з лідерами найбільших світових нафтових компаній у Ватикані наприкінці минулого тижня. Загалом у зустрічі взяли участь понад 70 керівників підприємств нафтогазової промисловості, а також міжнародні інвестори та фахівці енергетичної сфери.

Він також наголосив на необіходності стримувати підвищення температури на рівні 1,5 °C задля запобігання наймасштабнішої катастрофи на планеті, а також закликав молодь і бізнес взяти на себе провідну роль. Від подолання цього бар’єру нас віддаляє тільки одне десятиліття.

Викиди вуглецю в енергетиці ростуть найшвидшими темпами з 2011 року. За даними The Guardian, керівники компаній BP, ExxonMobil, Shell, Total, ConocoPhilips, Chevron і кількох великих інвесторів, у т.ч. BlackRock і Hermes, відреагували на наміри урядів ввести податки на викиди діоксиду вуглецю для стимулювання інновацій із низьким рівнем викидів вуглецю і заклики до більшої фінансової прозорості та прозорість оприлюднення даних про кліматичні ризики. Проте вони не дали жодних обіцянок щодо скорочення викидів парникових газів і не визначили графік дій.

«Великі нафтові компанії знали все про небезпеку зміни клімату за багато років до того, як більшість із нас вперше почули про це. Вони знали, куди ми йдемо, вони знали, що їхні продукти були причиною, і все ж вони зберігали це в таємниці і лобіювали бізнес», – прокоментував Мел Еванс, представник кліматичної кампанії Greenpeace у Великобританії. Отже активісти Greenpeace не очікують від нафтовиків лідерства і намагаються якомога ширше висвітлювати небезпеку буріння нових нафтових свердловин, що «серйозно погіршить кліматичну ситуацію».

Рік тому Святіший Отець вже вказував на необхідність термінового втручання, аби зупинити кліматичну кризу. Втім не побачив змін. Отже виступив із промовою вдруге, вказуючи на нагальність конкретних дій. «Час збігає!», – наголосив Папа Франциск, якого цитують Vatican News.

На завершення він процитував слова, якими звернувся до учасників минулорічного симпозіуму, присвяченого питанню енергетичного переходу: «Цивілізація потребує енергії, але використання енергії не повинно зруйнувати цивілізацію». За його словами, ще є надія й час для того, аби уникнути найгірших наслідків кліматичних змін, але за умови негайного докладання спільних зусиль.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: facebook.com/vaticannews