Статуя Свободы в Нью-Йорке

Нью-Йорк забороняє пластикові пакети і вводить плату за в’їзд на Мангеттен

Нью-Йорк став другим американським штатом після Каліфорнії, який схвалив заборону на продаж одноразових поліетиленових пакетів. Також обіг пакетів обмежено на Гаваях, де округи приймають відповідні рішення.

Заборона набуде чинності 1 березня 2020 року. Відтоді магазини не зможуть надавати покупцям одноразові пластикові пакети, які не піддаються біологічному розкладанню і призводять до катастрофічного забруднення довкілля. Виключення становлять пакети для сміття, пакети для хімчистки, деяких гастрономічних товарів, газет.

Передбачається також, що округи і міста матимуть можливість стягувати п’ять центів з вартості паперових пакетів. Два центи підуть до фонду допомогти покупцям із низьким рівнем доходів на придбання багаторазових сумок, ще три центи – до державного фонду охорони навколишнього середовища.

«Пластикові пакети завдали шкоди навколишньому середовищу і засмітили наші водні шляхи. Заборонивши їх, ми захистимо наші природні ресурси для майбутніх поколінь жителів Нью-Йорка», – заявив губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо.

Окрім того, законодавці Нью-Йорка ухвалили рішення про введення плати за в’їзд у найбільш завантажені райони Мангеттена з 2021 року. Поки що влада не визначила розмір цього збору, а також тих, хто може бути звільнений від сплати. Втім відомо, що виручені гроші спрямують на вдосконалення системи громадського транспорту Нью-Йорка.

Нагадаємо, Європарламент заборонив виробництво та продаж одноразового пластикового посуду з 2021 року.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: Unsplash