Європарламент ухвалив законопроект, що передбачає заборону з 2021 року одноразових пластикових виробів по всьому Євросоюзу. Йдеться про заборону майже дюжини предметів, серед них – пластикові столові прилади, тарілки, соломинки, ватні палички і пінопластові контейнери для харчових продуктів і напоїв.
Усі заборонені вироби мають бути виготовлені зі сталих альтернативних матеріалів. Новий закон також вимагає обмежити використання тих пластикових виробів, у яких поки що немає альтернативи. Зокрема, вологих серветок, гігієнічних прокладок і тютюнових фільтрів, якщо вони зроблені з пластика. Окрім того, в ЄС скоротять використання пластикових контейнерів для їжі і стаканів.
До 2029 року країни ЄС мають забезпечити збирання 90% пластикових пляшок для подальшої переробки. Водночас пластикові пляшки повинні містити 25% вторинної сировини до 2025 року і 30% – до 2030 року.
Заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 80% відходів, що потрапляють до Світового океану, становлячи загрозу для всього живого. В ЄС під заборону потраплять предмети, які становлять більшу частину морського сміття. Вони повільно розкладаються і скупчуються на поверхні моря і на дні, їх ковтають риби, птахи і тварини.
За деякими підрахунками, відповідні заходи обійдуться економіці Євросоюзу більш ніж у 259 мільйонів євро на рік.
Читайте також:
- 10 простих способів скоротити обіг пластику в 2019 році
- Ідея на $1,5 млн. Оголошено челендж інновацій, що врятують океан від пластику
✔Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
✔Ціль 14. Збереження морських екосистем
Фото: Unsplash