Запрет пластиковой посуды и трубочек для коктейлей

10 простих способів скоротити обіг пластику в 2019 році

Пластик став джерелом справжнього зла – масштаби забруднення стають усе більш очевидними. Понад 8 млн. тонн полімерів потрапляють в океани щороку. І, за невтішними прогнозами дослідників, до 2050 року їх у Світовому океані буде більше за вагою, аніж риби. Якщо ми нічого не зробимо. Адже виробництво первинного пластику триває швидкими темпами і в найближчі 10 років має зрости на 40%, оскільки з первинного пластику виробляється більше продуктів, аніж з вторинної сировини.

Утім, ситуацію можуть змінити споживачі. Цього року багато супермаркетів в Австралії були змушені під громадським тиском оголосити про відмову від одноразових пластикових пакетів. Аналогічним шляхом пішли британські та ісландські супермаркети. Інші також починають наслідувати їхній приклад. Ритейлери не хочуть втрачати довіру споживачів, які вкрай стурбовані неминучою екологічною катастрофою внаслідок повсюдного використання пластикової упаковки, а разом із довірою – і гроші.

Отже, що можете зробити особисто ви, щоб зменшити власний слід від використання одноразових пластикових виробів у побуті та спонукати супермаркети і виробників до обігу багаторазових пластмасових виробів?

The Guardian підготувала десять корисних порад:

1. Почніть з власного будинку. Зробіть аудит. Флакони для гелів і шампунів, дезодоранти, миючі засоби… Постарайтеся знайти можливості для скорочення кількості пластику. Наприклад, відмовтеся від гелю для душу на користь мила, від ватних вушних паличок із пластику – на користь біорозкладних альтернатив. Купуйте рідкий миючий засіб у перероблених пластикових пляшках, що підлягають дозаправці. Шампуні і туалетний папір у переробленої упаковці також доступні.

2. Щороку викидаються мільярди пластикових зубних щіток, які потрапляють у довкілля і забруднюють його. Замість них спробуйте використовувати бамбукові зубні щітки.

3. Носіть багаторазові сумки з тканини.

4. Намагайтеся купувати на розвіс такі продукти, як рис, макарони, крупи, і зберігати їх у скляних банках, уникаючи пластикової упаковки.

5. Розгляньте вторинне використання старих пластикових дитячих іграшок. Знайдіть у вашому районі місця, де можна їх придбати або пожертвувати.

6. Зробіть вибір на користь кавової чашки багаторазового використання.

7. Скажіть «ні» пластиковим столовим приладам.

8. Відмовтеся від плівки для їжі, яка не підлягає переробці. Замість неї використовуйте фольгу або багаторазові пластикові бокси.

9. Оберіть електричну бритву замість пластикових одноразових.

10. Зверніться до компаній, чия упаковка не підлягає вторинній переробці, з проханням розглянути можливість використання менш шкідливих матеріалів. Можливо, подумайте навіть про початок кампанії у соціальних мережах для підвищення обізнаності.

Фото: Sagar Chaudhray on Unsplash