Яхта в океане

Розрив між бідними і багатими збільшується

Найбільше мільярдерів тепер проживає в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Водночас мільйони людей у цій частині світу позбавлені елементарних зручностей, а розрив між бідними і багатими збільшується. Про це заявила перший заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед, виступаючи в Бангкоку на Азіатсько-Тихоокеанському форумі з питань сталого розвитку.

Незважаючи на вражаючі показники економічного зростання і розвитку технологій, нерівність гальмує темпи виконання Цілей сталого розвитку в регіоні. За даними Економічної і соціальної комісії ООН для Азії і Тихого океану, половина жіночого населення не має можливості приймати рішення про своє майбутнє, дві третини жительок регіону зайняті неформальній трудовою діяльністю і позбавлені будь-якого соціального захисту, а в низці країн безробіття серед молоді перевищує 30%.

«Деградація навколишнього середовища також позначається на загальній ситуації, – зазначила Аміна Мохаммед, яку цитують в Центрі новин ООН. – У середньому в країнах, що розвиваються, в 8 разів вище показники втрати продуктивності, пов’язаної із забрудненням навколишнього середовища». Якщо не вирішити ці та інші питання, країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону не зможуть досягти Цілей сталого розвитку до 2030 року.

На триденний форум, який збирається щорічно, з’їхалися високопоставлені представники урядів, бізнесмени, громадянські діячі. Під час заходу презентовано новий високотехнологічний інструмент для відстеження процесів досягнення Цілей сталого розвитку: інтерактивна аналітична карта відображає успіхи в різних країнах і на субрегіональному рівні.

«Я знаю, що всі присутні підтримають мене в тому, що прийшов час, коли плодами економічного зростання та глобалізації могли б скористатися більше людей», – заявила Аміна Мохаммед. Вона закликала розробляти стратегії розвитку з урахуванням інтересів усіх людей.

Фото: Unsplash