Последствия климатических изменений

У штаб-квартирі ООН представили нову доповідь з кліматичних змін

У 2018 році 62 млн людей на планеті тією чи іншою мірою постраждали від екстремальних погодних явищ, пов’язаних із кліматичними змінами. Велика частина – постраждалі через повені. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації, який презентували у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Зміна клімату і стихійні лиха

Ми все частіше бачимо трагічні наслідки екстремальних погодних умов. Минулого року тільки в США ми спостерігали 14 пов’язаних зі зміною клімату стихійних лих, що обійшлися економіці в мільярди доларів. «Загальні втрати склали $49 млрд», – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш, якого цитують у Центрі новин ООН.

У всьому світі понад 35 млн людей постраждали внаслідок повеней. Понад 1600 людей загинули в Європі, Японії і США через рекордну спеку і лісові пожежі. Найпотужніший тайфун обрушився на Філіппіни й інші азіатські країни – 134 людини загинули і 2,4 млн постраждали

Масові переміщення людей

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, 2 млн з 17,7 млн внутрішньо переміщених осіб змушені були покинути свої будинки, рятуючись від стихійного лиха і екстремальних погодних явищ, тобто повеней, посухи і буревіїв.

Здоров’я

Глобальне потепління і забруднення навколишнього середовища призвело до погіршення якості повітря. Це негативно позначається на здоров’ї мільйонів людей. Вплив кліматичних змін стає помітнішим.

«Число людей, які страждають від екстремальної спеки, з початку століття збільшилося на 125 млн. Зростає число смертельних випадків. Спека і забруднене повітря – це дуже небезпечна комбінація, особливо з урахуванням того, що періоди рекордної спеки стають усе довшими і частішають», – каже Генсен ООН.

Продовольча безпека

Екстремальні кліматичні явища – серйозна перешкода в боротьбі з голодом. За даними ООН, останнім часом число голодуючих на планеті знову почало збільшуватися. Хоча раніше, протягом тривалого періоду, цей показник скорочувався. У 2017 році число людей, які не отримують повноцінного харчування, досягло 821 млн.

Довкілля

Глобальне потепління призвело до серйозних змін у навколишньому середовищі, деякі з них – незворотні. Постраждали практично всі екосистеми планети, насамперед – морські. Скорочується вміст кисню у Світовому океані. Під загрозою зникнення знаходяться цілі види рослин і тварин.

Зусилля світу

ООН закликає – 2019 рік має стати роком активної боротьби зі зміною клімату за участю всіх країн. Добиватися змін необхідно не тільки у сфері споживання, але в першу чергу – в секторі виробництва. Зокрема, міжнародне співтовариство не може продовжувати робити вигляд, що нічого не відбувається.

«Необхідно діяти невідкладно. Ми знаходимося на критичній позначці. У нас є всього 11 років для того, щоб змінити вектор нашого шляху», – заявляє голова Генасамблеї ООН Марія Фернанда Еспіноса

За словами голови Генасамблеї ООН, «ми також повинні домогтися змін на індивідуальному рівні». Щодня кожен із нас може сприяти скороченню шкідливих викидів в атмосферу. «Ми щодня вибираємо продукти харчування, одяг, транспортні засоби. Ми можемо змінити модель нашої поведінки. Наш світ сьогодні характеризується надмірним споживанням», – сказала вона.

Генеральний секретар ООН тим часом нагадав, що 23 вересня 2019 року у Нью-Йорку відбудеться саміт з питань клімату. Він закликав країни світу вдосконалили до 2020 року національні плани відповідно до Паризької угоди. А також продемонструвати, як можемо скоротити викиди парникових газів на 45% упродовж наступних 10 років і повністю позбутися від них до 2050 року.

«Я прошу лідерів – не приїжджайте, щоб виступити з промовою. Приїжджайте з конкретним планом», – закликає Генсек ООН

 

Читайже також:
Світ програє боротьбу кліматичним змінам. Але не полишає надії

Рекордні викиди. Попит на енергію призвів до збільшення емісії CO2 у 2018 році

 

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

 

Photo by Jasper Wilde on Unsplash