Сталий розвиток і клімат – головна тема форуму в Давосі

21-24 січня в швейцарському гірськолижному Давосі відбуватиметься Всесвітній економічний форум – 2020 за участю політичних лідерів, бізнесу, науковців та представників громадянського суспільства. Щороку це – найбільша і найочікуваніша світова подія для висвітлення глобальних проблем і викликів.

Цьогороч у Давосі передбачено виступи близько 600 спікерів, а темою 2020 року визначено сталий розвиток із гаслом “Stakeholders for a Cohesive and Sustainable World”, тобто зацікавлені сторони – за згуртований і сталий світ. Він об’єднає 3000 учасників з усього світу і має на меті дати конкретне визначення “капіталізму зацікавлених сторін” та допомогти урядам і міжнародним установам відстежувати прогрес на шляху до виконання Паризької угоди та досягнення Цілей сталого розвитку, визначених на період до 2030 року.

Під час форуму йтиметься про те, як реагувати на зміни клімату і як захистити біорізноманіття

Напередодні форуму презентовано Global Risks Report 2020, доповідь щодо найбільших загроз для світової економіки в наступні 10 років. Отже, перші п’ять головних ризиків для світової економіки є кліматичними:

  • екстремальні погодні явища з великими збитками для майна, інфраструктури і життя людей;
  • провал зусиль урядів і бізнесу в боротьбі зі зміною клімату та її наслідками;
  • значна втрата біорізноманіття та руйнування екосистем (суші та морських) із незворотними наслідками для довкілля, що призводить до серйозного виснаження ресурсів як для людства, так і для промисловості;
  • великі стихійні лиха, як-от землетруси, цунамі, виверження вулканів і геомагнітні бурі;
  • антропогенне забруднення довкілля і природні катастрофи, викликані діяльністю людини, серед яких – розливи нафти і радіоактивне забруднення.

За словами засновника та виконавчого директора Всесвітнього економічного форуму професора Клауса Шваба, “люди повстають проти економічних еліт, які їх зрадили”, а “зусилля щодо обмеження глобального потепління на рівні 1,5 °С стають небезпечно малими”. На його думку, настав час переосмислення. Тож планується ухвалити Давоський маніфест – 2020 і визначити завдання і показники для бізнесу й урядів.

Очікується, що цьогорчний форум відвідає еко-актівістка зі Швеції Грета Тунберг, яка виступить із закликом припинити інвестиції у викопні види палива.

За інформацією організаторів, ця зустріч у Давосі стане найекологічнішою з усіх міжнародних зустрічей на вищому рівні. Вона буде повністю вуглецево-нейтральною завдяки скороченню та компенсації викидів, пов’язаних із її проведенням. Серед ініціатив задля досягнення цієї мети – співпраця з локальними постачальниками продуктів харчування,  пропозиція альтернативних джерел білків і скорочення вживання м’яса, використання електроенергії із відновлюваних джерел, відмова від матеріалів, які неможливо переробити або повторно використовувати тощо.

Нагадаємо, раніше представники ООН неодноразово заявляли, що для успішної боротьби зі змінами клімату необхідно в найкоротші терміни перейти до пост-вуглецевої економіки, тобто радикально змінити підходи до ведення бізнесу та виробництва енергії.

Читайте також:

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками