реки Украины

Генсек ООН закликав уряди підтримувати «зелений» бізнес

Бізнес готовий перейти на «зелену» економіку, але політика багатьох урядів обмежує його можливості. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час вого виступу на Конференції з питань клімату в Мадриді.

Він підкреслив, що уникнути кліматичної катастрофи можна тільки шляхом революційних перетворень, і закликав припинити лобіювання на користь економіки, заснованої на викопному паливі.

Звертаючись до представників приватного бізнесу, Гутерріш нагадав про те, що напередодні саміту «великої двадцятки» компанії, на які припадає майже половина світових інвестицій, а це – 34 трлн доларів, направили світовим лідерам лист із вимогою негайно вжити заходів щодо стримування змін клімату. Зокрема, відмовитися від субсидування викопного палива і будівництва вугільних електростанцій, а також, можиливо, запровадити плату за емісію вуглецю.

Тим часом 170 найбільших компаній взяли зобов’язання скоротити емісії парникових газів в межах, що відповідають цілям Паризької кліматичної угоди. Це, за словами Гутерріша, важливий сигнал споживачам, інвесторам і урядам.

Окрім того, курс на «зелену» економіку взяли і багато фінансових інститутів. Так, інвестиційні компанії, які володіють активами майже 4 трлн доларів, пообіцяли вкладати кошти тільки в ті виробництва, які поділяють мету до 2050 року домогтися так званої «вуглецевої нейтральності», коли обсяги парникових газів не перевищують того, що поглинають ліси і океани.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками