Вирішили придбати живу ялинку? Перевірте її на легальність

Цього року державні лісогосподарські підприємства України планують реалізувати понад 500 тис. шт. новорічних ялинок. Дерева заготовлюються під замовлення покупців – за заявками торгівельних організацій та споживачів.

«Громадяни можуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів», – повідомили в Державному агентстві лісових ресурсів України.

По Україні середня ціна, при купівлі ялинок у державних лісгоспах, становить 75 грн за метр. Ялинки у горщиках можна придбати в середньому від 100 грн в залежності від породи та розміру

А як обрати легальну ялинку? Новорічні ялинки маркуватимуть спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками и пластмасовими бирками-стяжками. На них вказано індивідуальний номер і штрих-код дерева, який заноситься в Систему електронного обліку деревини. Такі етикетки та бирки розриваються в разі спроби їх переклеїти, тому використати їх повторно неможливо..

Перевірити походження ялинки можна шляхом введення номеру з етикетики або бірки на сайті Open.Ukrforest.com. Якщо інформація відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні також розроблено мобільний застосунок для Android – yalynka.info, який можна безкоштовно встановити з Google Play Market.

За його допомогою кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (ред. – вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

фото: unsplash.com