США – найбільший у світі утворювач пластикових відходів

Пластик став одним із найважливіших матеріалів в історії людства відтоді, як його уперше стали використовувати в комерційних цілях понад 50 років тому. Він міститься практично у всіх продуктах, від паковання та транспортних засобів до медичного обладнання та електроніки. Через це протягом останніх десятиліть виробництво пластику у всьому світі різко зросло, що створює серйозну проблему пластикових відходів, найбільшим постачальником яких є Сполучені Штати.

У новому звіті, представленому федеральному уряду, йдеться, що США є найбільшим винуватцем утворення пластикових відходів у світі, і країні терміново потрібна нова стратегія обмеження величезної кількості пластику, що потрапляє в океани.

Фактично, за оцінками, американець у середньому виробляє близько 130 кілограмів пластикових відходів на рік. Загалом країна виробляє близько 42 мільйонів метричних тонн пластикових відходів на рік. Це більше, ніж у всіх країн-членів Євросоюзу разом. У звіті вказується, що загальна кількість побутових відходів, що утворюються в США, у два-вісім разів більша, ніж у порівняних країнах світу.

Інфраструктура вторинної переробки не встигає за великим зростанням виробництва пластику в Америці. Через засмічення, поховання та неефективну утилізацію відходів на звалищах – від пластикових пляшок та соломинок до паковання – до 2,2 млн тонн пластику «просочуються» в довкілля щороку. Загальний обсяг відходів може бути навіть більшим через пробіли даних для їх відстеження. Більшість цього пластику потрапляє через річки у Світовий океан.

Загалом у всьому світі щорічно в морське середовище потрапляє не менше 8,8 млн тонн пластикових відходів, що еквівалентно скидання сміттєвозу, заповненого пластиком, в океан щохвилини. За оцінками вчених, якщо нинішні тенденції збережуться, до 2030 року ця цифра може зрости до 53 млн тонн на рік, а це – приблизно половина ваги всієї риби, що виловлюється у Світовому океані щороку.

Читати також:

фото: @naja_bertolt_jensen/unsplash.com