Чистая энергия

Міжнародне енергетичне агентство зазначає рекордне зростання «зеленої» енергетики у 2021 році

До кінця 2026 року на відновлювані джерела енергії припадатиме близько 95% світових потужностей з виробництва електроенергії. Такий прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), на який посилається The Guardian.

За даними енергетичного агентства, 2021 роік був іще одним рекордним для відновлюваних джерел енергії, незважаючи на пандемію Covid-19 та збільшення цін на сировину у всьому світі. Нова політика щодо клімату та енергетики у багатьох країнах світу стимулювала зростання, і багато урядів поставили більш високі цілі зі скорочення викидів парникових газів.

Близько 290 ГВт нових потужностей з виробництва відновлюваної енергії, переважно вітряних турбін і сонячних панелей, встановлено у світі цього року, що є рекордом. За таких тенденцій, до 2026 року генеруючі потужності відновлюваних джерел енергії перевищать потужність викопного палива та ядерної енергії разом узятих.

Серед країн світу лідером 2021 року щодо впровадження відновлюваних джерел енергії став Китай. Очікується, що до 2026 року КНР досягне 1200 ГВт вітрової та сонячної потужності, що на чотири роки раніше за плановий термін.

Проте високий рівень зростання, як і раніше, становить лише половину того рівня, який потрібний для досягнення нульових чистих викидів вуглецю до середини століття.

Читати також: До кінця 2031 року ринок біогазу сягне $61 млрд