Названо найдорожчі та найдешевші міста для життя у світі

Стрімке зростання цін сприяє найшвидшому зростанню вартості життя міських жителів упродовж п’яти років. Про це свідчать дані, оприлюднені Economist Intelligence Unit (EIU).

Індекс Worldwide Cost of Living (WCOL) 2021 від EIU, який відслідковує вартість життя в 173 містах по всьому світу, також показує, що Тель-Авів сьогодні є найдорожчим містом у світі. Він піднявся з п’ятого місця, яке посідав у 2020 році, і випередив Париж, який раніше був на першому місці.

У середньому ціни на товари та послуги, що враховує WCOL, зросли на 3,5% у річному обчисленні у місцевій валюті. Транспортні витрати збільшувались найшвидшими темпами, переважно через зростання цін на нафту, що призвело до збільшення цін на бензин. Також значно зросли витрати на відпочинок, тютюн та засоби особистої гігієни. Ці показники не включають чотири міста, які потерпають від дуже високої інфляції – Каракас, Дамаск, Буенос-Айрес і Тегеран.

Рейтинги WCOL, як і раніше, чутливі до змін, викликаних пандемією Covid-19. Дані були зібрані в період з 16 серпня до 12 вересня 2021 року, коли фрахтові ставки та ціни на сировинні товари продовжували зростати у всьому світі. У поєднанні з коливаннями споживчого попиту та змінами обмінного курсу проблеми з пропозицією призвели до зростання цін у великих містах світу.

Тель-Авів уперше очолив рейтинг, піднявшись із минулорічного п’ятого місця. Париж опустився з першої позиції на другу, а Сінгапур – з другої на третю. Цюрих і Гонконг також увійшли до п’ятірки лідерів. На шостому місці опинився Нью-Йорк, на сьомому – Женева. Замикають першу десятку Копенгаген, Лос-Анджелес і Осака.

Найбільший стрибок зробив Тегеран (Іран), який піднявся з 79 на 29 місце через санкції США.

Загалом, на вершині рейтингу, як і раніше, домінують європейські та розвинені азіатські міста, тоді як північноамериканські та китайські міста залишаються відносно помірними.

Найдешевші за вартістю життя міста здебільшого знаходяться на Близькому Сході та в Африці або в найбідніших частинах Азії. Дамаск (Сирія) зберіг своє місце як найдешевше місто у світі для життя. Він – на останньому місці за 7 із 10 цінових категорій.

Другим знизу став Тріполі (Лівія), який увійшов до 40 нових міст, доданих до рейтингу цього року. Усього 10 нових міст потрапили до індексу WCOL цього року, тоді як тільки три нових міста увійшли до числа 50 найкращих. Найдорожчим з нових міст є Едінбург (Великобританія), який посів 27 місце.

Загалом до рейтингу потрапили 173 міста світу. Київ посів у рейтингу 88 місце.

Прогнозується подальше зростання вартості життя в багатьох містах у наступному році

фото: @shaipal/unsplash.com