Lenovo відкрила офіс із розробки пристроїв для людей із інвалідністю

Компанія Lenovo створила перший у світі офіс із диверсифікації продуктів – Product Diversity Office. Він займається проєктуванням і розробкою пристроїв із урахуванням різноманітних особливостей людей.

PR-менеджерка компанії Lenovo в Україні Ганна Кузнєцова пише в блозі, що на етапі тестування спеціалісти залучають репрезентативну вибірку користувачів, щоб урахувати потреби й нюанси.

Наприклад, на клавіатурі ThinkPad розташовані додаткові горизонтальні лінії на клавішах F і J. Це допомагає користувачам із проблемами зору зорієнтуватися під час набору тексту.

“Сьогодні ми можемо розблокувати телефон чи комп’ютер з допомогою відбитку пальця та системи розпізнавання обличчя, надіслати аудіо- чи відеоповідомлення або керувати системою голосовим помічником. Для більшості це чергове зручне оновлення, але для людей з особливими потребами – це важлива необхідність”, – зауважує вона.

Компанія також залучила до співпраці консультантку з питань доступності та інклюзії Хабен Гірма – першу сліпоглуху жінку, яка закінчила Гарвардську школу права та потрапила до списку Forbes «30 до 30». Юристка, адвокатка з прав людей із інвалідністю працює з інженерами компанії над дослідженням нових видів доступних технологій.

Водночас, повідомляється на сайті компанії, першим продуктом Product Diversity Office став Lenovo Voice. Це рішення пропонує допомогу в перекладі в режимі реального часу, субтитри, голосовий набір і функції голосового помічника, що робить користування комп’ютером зручнішим.

фото: lenovo.com