Пластик в океане

Ірландский підліток здобув премію Google за метод очищення океану від мікропластику

Переможець запропонував новий метод очищення океану від пластикового сміття. Зокрема, за допомогою магнітної рідини – феррофлюіду, що притягує крихітні частки пластику і легко видаляє їх із води.

За даними The Irish Times, студент провів майже 3 тис випробувань, внаслідок яких успішно видалено близько 88% мікропластіку з проб води.

«Я з нетерпінням чекаю можливості застосувати свої результати і внести вклад у вирішення проблеми мікропластіку в наших океанах по всьому світу», – сказав Фіонн Феррейра

Цьогоріч взяти участь у науковій конференції Google запросила 100 студентів. Із них 24 потрапили до фіналу з найцікавішими проектами – від використання алгоритмів комп’ютерного зору для підвищення безпеки на дорогах до використання харчових відходів у якості джерела цукру для мікробних паливних елементів і цифрових сільськогосподарських генераторів електроенергії від вібрації дерев.

Очистити океани від пластику – вкрай складне завдання. Пластик розпадається на дрібні частинки, менше 5 мм. Він стає їжею для планктону, молюсків, риби і через харчовий ланцюжок потрапляє в організм людини. Для мікропластику також не є перешкодою системи фільтрації води.

фото: unsplash.com