пристрій для збору сміття в Тихому океані

У Тихому океані запрацював унікальний проект зі збирання пластику

Команда The Ocean Cleanup із Нідерландів після кількох невдалих спроб таки запустила пристрій для збирання сміття в Тихому океані. Протягом семи років вона старанно працювала над створенням пристрою для боротьби з кризою пластикових відходів. І сьогодні пристрій здатен захоплювати пластик немов у гігантський сачок.

Про успішну роботу The Ocean Cleanup написав  у Twitter засновник компанії, 25-річний Боян Слат, який має мрією – очистити океан від пластикового сміття. Він також розмістив фотографію зібраного сміття.

Пристрій може збирати як рибальські сітки, так і менший пластик. Зокрема, компанія The Ocean Cleanup оголосила, що їй вдалося зібрати й утримати сміття, починаючи від великих коробок, ящиків та занедбаних знарядь лову, що завдають великої шкоди морській флорі й фауні, аж до мікропластиків розміром усього в один міліметр.

«Тепер ми маємо автономну систему в Великій тихоокеанській сміттєвій плямі, яка використовує природні сили океану, щоб пасивно захоплювати і збирати пластик», – каже Боян.

Відповідно до прес-релізу, успіх системи в уловлюванні мікропластиків став приємним сюрпризом, адже мікропластик має тенденцію падати на дно океану, а не плавати на поверхні. Отже під час розробки орієнтувалися здебільшого на очищенні океану від великих шматків пластику.

The Ocean Cleanup являє собою 600-метровий U-образний бар’єр із сіткою під поверхню води. Коли він рухається, сітка захоплює рухомі об’єкти. Він оснащений супутниками та датчиками і збирає сміття на глибині не більше трьох метрів, щоб не нашкодити морським жителям.

Команда The Ocean Cleanup хоче масштабувати проект, щоб він міг утримувати пластик протягом року. Нині він транспортуватиме сміття щотри місяці на подальшу переробку. Загалом команда має на меті видалити половину тихоокеанського сміття.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських екосистем

фото: theoceancleanup.com