PepsiCo обіцяє нульові викиди до 2040 року

PepsiCo оголосила про плани подвоїти свою науково-обґрунтовану мету і націлена на скорочення викидів парникових газів по всьому виробничо-збутовому ланцюгу більш ніж на 40% до 2030 року. Крім того, компанія пообіцяла досягти нульових показників до 2040 року, тобто на 10 років раніше, ніж це передбачено Паризькою угодою.

Компанія планує скоротити викиди вуглекислого газу при виробництві своїх продуктів на 75%, а за іншими процесами, що пов’язані з виробництвом – на 40% до 2030 року (у порівнянні з 2015 роком). Цей крок дозволить зменшити парникові викиди на більш ніж 26 млн тонн, що можна порівняти зі зникненням понад 5 млн автомобілів з доріг на цілий рік.

«Руйнівний ефект від зміни клімату стає дедалі відчутнішим, і ми повинні посилити наші дії, щоб протистояти цій проблемі», – каже Рамон Лагуарта, голова ради директорів і головний виконавчий директор PepsiCo. За його словами, збереження клімату – це ключове завдання для PepsiCo.

Окрім скорочення викидів, план дій PepsiCo спрямований на зниження уразливості бізнесу через зміни клімату завдяки впровадженню кліматичних ризиків у бізнес-плани і процедури. Новий план скорочення викидів торкнеться таких галузей як-от сільське господарство, упаковка, виробництво і розподіл продукції. Це також стосується бізнесу постачальників і партнерів, які також мають докласти більше зусиль.

Зокрема, шлях PepsiCo до зниження парникових викидів на 40% в Європі базуватиметься на наступних діях:

Сільське господарство. На цю галузь припадає приблизно чверть світових викидів парникових газів, а також третина викидів PepsiCo, тож компанія запроваджуватиме практики сталого сільського господарства, щоб скоротити парникові викиди і поліпшити якість грунтів, скоротити вирубку лісів і збільшити продуктивність фермерських господарств. Цей крок також включатиме розширення мережі демонстраційних ферм для введення стійких с/х практик.

В Європі PepsiCo продовжить впроваджувати технології для створення низьковуглецевих добрив із відходів картоплі від фабрик з виробництва чіпсів Walker і Lay’s. PepsiCo також сприятиме переходу на поновлювані джерела енергії серед своїх фермерів і переробників сільськогосподарської сировини.

Пластик. PepsiCo планує знизити викидипарникових газів завдяки поступовому скороченню первинного пластику і збільшення частки вторинної сировини в своїй упаковці. Компанія раніше анонсувала перехід бренду Pepsi на 100% -й поліетилентерефталат до 2022 року.

Модернізація виробництва, логістика. PepsiCo модернізує виробничі, складські, транспортні та розподільчі об’єкти, щоб підвищити ефективність свого ланцюга постачань, а також впроваджує технології з нульовим або майже нульовим рівнем викидів. Lay’s, Pepsi MAX, Quaker, Tropicana – дедалі більше брендів PepsiCo виробляються з використанням електроенергії з поновлюваних джерел. У дванадцяти країнах європейського сектора PepsiCo вже перейшла на 100% поновлювану електроенергію, а поновлювані джерела енергії – вітряки, сонячні або фотоелектричні панелі – встановлені на 13 об’єктах в регіоні.

PepsiCo продовжить працювати з постачальниками для досягнення нульового рівня викидів у логістиці, за допомогою застосування технологій штучного інтелекту для оптимізації транспортних маршрутів і скорочення викидів при розподілі продукції.

Інновації. PepsiCo заявляє, що впроваджує інноваційні бізнес-процеси, що дозволяють знизити викиди парникових газів. Серед них – програма «Екологічно від самого початку» (англ. – Sustainable from the start), завдяки якій при розробці нових продуктів гарантується мінімальний вплив на довкылля. Крім того, будуть розгорнуті внутрішні програми, спрямовані на зниження викидів вуглецю, пов’язаних зі службовими авіапольотами співробітників і вибором логістичних партнерів.

Читати також:

фото: unsplash.com

Responsible Future допомагає компаніям визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>