Samsung Galaxy

ООН закликає скерувати фінтех на досягнення Цілей сталого розвитку-2030

Пандемія коронавірусу продемонструвала одномоментні переваги цифрових фінансів, проте цифрові технології володіють колосальним потенціалом і здатні докорінно змінити фінансові системи. Так, щоб вони сприяли досягненню Цілей сталого розвитку на період до 2030 року. Про це йдеться в доповіді «Гроші людей: цифрові технології для фінансування сталого майбутнього», яку підготували за дорученням Генерального секретаря ООН.

Завдяки технологіям мобільних платежів смартфони стали фінансовими інструментами для понад мільярда людей. Цифрові технології, які спираються на великі дані і штучний інтелект, сприяють розвитку криптовалюти і кріптоактивів, системи позик між фізичними особами, краудфандінгових платформ і електронних торгових майданчиків. У розвиток, інтеграцію і придбання нових технологій банки інвестували понад $1 трлн.

«Цифрові технології вже допомагають вирішувати проблеми в галузі розвитку. Зараз вони можуть дати поштовх революційним змінам, які необхідні для побудови більш сталого та інклюзивного суспільства й оздоровлення нашої планети», – вважає Антоніу Гутерріш.

Він зауважив, що під час пандемії завдяки «цифрі» люди мають можливість підтримувати зв’язок із близькими, купувати все необхідне, здійснювати платежі, отримувати державну допомогу тощо. Окрім того, краудфандінгові платформи стали інструментом мобілізації коштів для закупівлі медичних товарів, а алгоритмічні механізми кредитування прискорили отримання фінансів малим бізнесом.

У підготовці доповіді взяли участь представники більше десятка країн і сотні фінансових установ, урядових структур та регулюючих органів, організацій громадянського суспільства, аналітичних центрів та груп експертів.

Вони виділяють п’ять напрямків застосування цифрових технологій для того, щоб пов’язати фінансування з Цілями сталого розвитку:

• узгодження великих грошових потоків світових ринків капіталу з Цілями сталого розвитку;
• підвищення ефективності витрачання державних фінансів, які становлять значну частку світової економіки, і збільшення рівня підзвітності;
• скерування накопичених за допомогою цифрових технологій внутрішніх заощаджень на довгострокове фінансування розвитку;
• інформування громадян про те, як пов’язати споживчі витрати з Цілями сталого розвитку;
• нарощування життєво важливого фінансування малого і середнього бізнесу, який є джерелом робочих місць і доходів.

Автори доповіді закликають ділові кола, представників директивних органів і відомств, відповідальних за управління фінансами, вжити всіх необхідних заходів для реалізації наявних можливостей. Адже вважають, що настав «історичний момент».

Читати також: