Гонконг запускає зелену біржу, що сприятиме сталому розвитку

Гонконзька фондова біржа (HKEX) анонсувала запуск фінансової платформи HKEX Sustainable and Green Exchange – STAGE. Вона функціонуватиме як центр даних про інвестиції у сталий розвиток і зелене фінансування в Азії.

STAGE надаватиме інвесторам доступ до великої бази даних про «сталі й екологічно чисті інвестиційні можливості», що доступні на ринках цінних паперів Гонконгу. Вона також виконуватиме освітню і інформаційну роль, просуваючи і залучаючи зацікавлених сторін до сталого фінансування.

«Запуск STAGE демонструє прихильність HKEX сталому розвитку. Заохочуючи емітентів, інвесторів, керуючих активами, учасників ринку та консультантів відігравати активну роль у зміцненні екосистеми сталого й екологічного фінансування в Гонконзі і регіоні, ми тим самим зміцнюємо сталість нашого ринку», – прокоментувала голова HKEX з зелених і сталих фінансів Grace Hui.

За її словами, мета HKEX – допомогти емітентам підвищити обізнаність про їхні сталі фінансові продукти, а також надати інвесторам доступ до інформації для моніторингу, оцінки і подальшого ухвалення рішень.

На початковому етапі STAGE буде розміщувати інформацію про сталий розвиток, зелені і соціальні облігації і біржові продукти, пов’язані з ESG. Емітентам з продуктами, які відповідають міжнародним стандартам і надають щорічні звіти, пропонують приєднатися до STAGE безкоштовно.

Онлайн-платформу буде запущено вже наприкінці цього року. Надалі HKEX розвиватиме платформу і з часом розгляне питання про розширення, щоб охопити більше класів активів і типів продуктів.

Фінансові оглядачі зауважують, що впродовж останніх років спостерігається значне зростання зелених інвестицій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Станом на кінець грудня 2019 року сукупний обсяг зелених облігацій, розміщених і випущених у Гонконгу, досяг $26 млрд.