В Едінбурзі будують будинки з зеленими дахами й нульвими викидами вуглецю

Британська компанія Artisan Real Estate вважає необхідним переглянути підхід до будівництва нерухомості і розбудови міст – усе має відповідати вимогам місцевих жителів та громад у світі, що перебуває в пост-ковіді.

У компанії впевнені в необхідності поєднувати інновації з креативом. Зокрема, розумний та енергоефективний дизайн будинків має доповнюватися зеленими дахами та «їстівніми» садами на додачу до зеленого транспорту. Проєкти нових будинків Artisan в Единбурзі орієнтовані на досягнення низького або нульового рівня викидів вуглецю, а також на створення більш відкритого та ландшафтного середовища, що сприятиме загальному здоров’ю людей.

Artisan нині будує Canonmills Garden на півночі від центру міста Едінбург і застосовує технології, які мінімізують викиди вуглецю. Сюди входить комбінована система тепло- та електроенергії, яка допомагає підтримувати енергетичні навантаження на будівництво, заряджати електромобілі, зменшуючи викиди CO2 як будівельні, так і транспортні. Тут розроблено простори зеленої покрівлі та фасади будівель, що реагують на клімат. Окрему увагу приділено природному світлу та якості повітря в приміщенні та зовні.

Подібні принципи закладено й у програму планування 126 нових будинків у садах Artisan’s Rowanbank. Будинки в Корсторфіні повинні відповідати вимогам міської ради – якомога більше відкритого простору для людей і менше автомобілів. Апартаменти матимуть великі вікна, з яких відкриватиметься вид на подвір’я і зелені дахи.

Влада Едінбургу планує зробити місто вуглецево нейтральним протягом найближчих десяти років.

фото: canonmillsgarden.com