Європа допоможе залучити €500 млн інвестицій в альтернативну енергетику

Європейський Союз та Європейський банк реконструкції та розвитку погодили нову програму фінансових гарантій на суму 50 млн євро, спрямовану на збільшення інвестицій у відновлювану енергетику в Україні, а також в Йорданії, Лівані та Тунісі.
«Ми раді співпрацювати з ЄС у такому невідкладному питанні як зміни клімату. Наше кредитування разом із фінансовими інструментами ЄС стимулює більш активну участь приватного сектору в інвестиціях, які дуже необхідні для вирішення глобальних задач», — повідомив віцепрезидент ЄБРР з політики партнерства П’єр Хайльбронн, якого цитують у прес-службі ЄБРР.
Гарантійна угода допоможе профінансувати чимало проектів у галузі поновлюваних джерел енергії шляхом фінансування приватного сектора. Водночас захистить інвесторів, які мають намір будувати сонячні та вітроелектростанції.

«Проекти за цією програмою допоможуть розкрити значний потенціал країн у галузі поновлюваних джерел енергії, сприятимуть розвитку відновлюваних джерел енергії та продемонструють, як приватний сектор може допомогти задовольнити зростаючий попит на енергію. Очікується, що гарантія забезпечить додатково 340 МВт потужності відновлюваної енергії. Це означає додаткові 970 гігават-годин на рік виробництва альтернативної електроенергії і скорочення щорічних викидів парникових газів в еквіваленті 530 кілотонн CO2», — йдеться в повідомленні.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: ebrd.com