Coca-Cola не відмовлятиметься від пластикових пляшок

Компанія Coca-Cola поки що не має наміру поступово відмовлятися від одноразових пластикових пляшок для напоїв, які виробляє. Про це повідомляє BBC News із посиланням на виступ віце-президента компанії Беа Перес на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Причина – напої у пластикових пляшках користуються попитом у споживачів. Адже пляшки легкі, а, відкривши, їх можна знов надійно закрити на відміну від бляшанки чи скляної тари. До того ж, така відмова вплине на продажі.

Натомість Coca-Cola планує зосередитися на переробці. Представниця компанії пообіцяла, що Coca-Cola перероблятиме стільки пляшок, скільки буде використано. Відповідне зобов’язання компанія воліє виконати до 2030 року. Крім того, вона використовуватиме 50% перероблених матеріалів для упаковки і працюватиме з некомерційними організаціями задля кращого збирання відходів.

Проте екологи стверджують, що рециркуляція є не найбільш ефективним розв’язанням проблеми забруднення довкілля пластиком. Зокрема, за даними EcoWatch, Кейт Мелджес із Greenpeace прокоментувала: «Рішення полягає не в тому, щоб просто замінити один одноразовий матеріал на інший або вдаватися до переробки. Рішення полягає в тому, щоб Coca-Cola та інші гіганти споживчих товарів докорінно переосмислили те, як вони доставляють продукцію людям… Допоки компанії продовжують поширювати міф про те, що їхні пляшки перетворюються на нові, ми ніколи не зможемо вирішити кризу забруднення. У США лише 29% пластикових пляшок збирається для переробки, і майже нічого з цього не повертається на пляшки».

Вона також зауважила, що пластикові пляшки виробляються з використанням викопних ресурсів, проте ніхто не воліє про це говорити.

Сoca-Cola випускає близько 200 тис. пластикових пляшок на хвилину або близько 3 млн т пластикової упаковки на рік.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

фото: unsplash.com