Климатические изменения

Новозеландський уряд віднині зважуватиме кожне рішення на кліматичний вплив

Щоразу, коли урядовці Нової Зеландії ухвалюватимуть важливі для країни рішення, вони враховуватимуть кліматичні наслідки. Нині країна потерпає від екстремальних погодних явищ на Північному і Південному островах.

Кабінет міністрів донині регулярно розглядав вплив своїх рішень на права людини, місцеві громади, спільноти інвалідів, враховував гендерні питання. Відтепер і зміни клімату стануть стандартною частиною процесу ухвалення рішень у Новій Зеландії, яка має на меті скоротити викиди і досягти чистого нуля до 2050 року.

Урядовий циркуляр набуде чинності вже за тиждень. Отже до будь-якого законопроекту або  постанови уряду обов’язково застосовуватимуть «оцінку впливу на клімат».

Climate Implications of Policy Assessment (CIPA) контролюватиме спеціальна група при Міністерстві довкілля. Також нове правило активно поширюватимуть серед публічних службовців громадськості,

«Забезпечення обізнаності міністрів про наслідки, які може мати рішення щодо майбутніх викидів парникових газів у Новій Зеландії, матиме життєво важливе значення для забезпечення того, щоб ми всі зіграли свою роль у виконанні взятих на себе зобов’язань», – сказав Міністр з питань кліматичних змін Нової Зеландії Джеймс Шоу, якого цитує видання Stuff.

Читайте також:

Нагадаємо, що нині в Україні запроваджується проект «Онлайн-освіта задля сталого розвитку», який старт наприкінці січня 2020 року трьох освітніх онлайн-курсів: публічних службовців і державних посадовців усіх рівнів, для бізнесу та громадських активістів.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками