До 2030 року на туристичний транспорт припадатиме 5,3% усіх викидів парникових газів

Туризм має велике значення для сталого розвитку країн, проте водночас є однією з причин забруднення довкілля. До 2030 року на транспорт, пов’язаний з подорожами, припадатиме 5,3% усіх викидів парникових газів. Про це йдеться в новій спільній доповіді Всесвітньої організацією туризму і Міжнародного транспортного форуму.

За їхніми даними, сьогодні у світі щороку здійснюється 20 млрд поїздок на відпочинок. Зокрема, 18,8 млрд – всередині країн і 1,2 млрд – за кордон. До 2030 року кількість внутрішніх подорожей перевищить 35,5 млрд, а міжнародних – 1,8 млрд.

Подорожам сприяє збільшення числа маршрутів повітряних і швидкісних залізничних сполучень, розвиток мереж автомобільних доріг і поява нових напрямків морських круїзів. Усе це загрожує зростанням викидів парникових газів в атмосферу.

Експерти підрахували, що викиди CO2, пов’язані з транспортом у туризмі, збільшаться з 1,597 млн ​​тонн у 2016 році до 1,998 млн тонн в 2030 році, тобто на 25%.

До 2030 року на транспорт, пов’язаний із подорожами, припадатиме 5,3% усіх викидів парникових газів, пов’язаних із життєдіяльністю людини. Сьогодні на нього припадає вже 5%.

Автори нової доповіді закликають знайти «золоту середину» між розвитком туристичного сектору і заходами, спрямованими на боротьбу з потеплінням. Вони підрахували, що завдяки поїздкам екологічно чистим транспортом викиди вуглецю на один «пасажиро-кілометр» можуть істотно скоротитися. Експерти закликають країни більш активно впроваджувати інноваційні технології у галузі транспорту.