реки Украины

Нова Зеландія висадить мільярд дерев і використовуватиме виключно чисту енергію

Нова Зеландія планує висадити до 2028 року мільярд дерев. Про плани країни розповіла прем’єр-міністр Джасінда Ардерн на Кліматичному саміті в Нью-Йорку. За її словами, нещодавно в країні вже посадили перші 150 млн дерев.

Також до 2035 року Нова Зеландія планує перейти на стовідсоткове виробництво електроенергії з використанням відновлюваних джерел.

Прем’єр-міністр нагадала, що на її країну припадає тільки 0,17% світових викидів парникових газів в атмосферу, втім це не означає, що новозеландці сидітимуть склавши руки. Влада країни переконує своїх громадян пересідати на електричні та екологічно чисті автомобілі. Вже сьогодні понад 80% електроенергії в країні виробляється з використанням відновлюваних джерел – гідроенергії та енергії вітру.

«Ми перестали видавати нові дозволи на розвідку нафти і газу в морі. Натомість ми інвестуватимо у виробництво «зеленого» водню і виробництво біопалива. Наша мета – до 2035 року перейти на стовідсоткове виробництво електроенергії з використанням відновлюваних джерел», – підкреслила Ардерн.

Нагадаємо, що й Ірландія планує висадити 440 млн дерев до 2040 року. Країна хоче бути вуглецево-нейтральною до 2050 року.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: unsplash.com