Ford і SK Innovation витратять $11,4 млрд на створення 11000 робочих місць на нових заводах з виробництва електрокарів і акумуляторів

Південнокорейська енергетична компанія SK Innovation, постачальник двигунів і акумуляторів, і автовиробник Ford, планують інвестувати понад $11,4 млрд у нові підприємства в США, які створять майже 11 000 робочих місць для виробництва електромобілів і акумуляторів.

CNBC повідомляє, що Ford будує два заводи з виробництва літій-іонних акумуляторів у центрі Кентуккі через спільне підприємство з південнокорейською SK із назвою BlueOvalSK, а також величезний кампус площею 3600 акрів у західному Теннессі.

У кампусі буде ще один завод – із виробництва акумуляторів, побудований за підтримки SK, а також парк постачальників, центр переробки та новий завод, де збиратимуть електричні вантажівки серії F.

У сукупності ці заводи дозволять Ford виробляти 129 гігават-годин на рік у США. Очікується, що кампуси почнуть виробництво в 2025 році.

Ба більше, за даними Environmental Leader, Ford планує зробити кампус Теннессі вуглецево-нейтральним і безвідходним. Ford буде збиратиме матеріали і виробничий лом в місцевому центрі збирання, а потім направлятиме на вторинну переробку або обробку на заводі чи на зовнішніх об’єктах.

За допомогою стартапу з переробки акумуляторів Redwood Materials Ford також перепрофільовує використані акумулятори, що зробить електромобілі більш екологічними і доступними завдяки локалізації ланцюга постачань.

Ford також планує інвестувати $525 млн у Техас протягом наступних п’яти років для навчання висококваліфікованих фахівців з електромобілів.

У планах Ford – збільшити розробку і виробництво електромобілів, у тому числі акумуляторів. Компанія має намір інвестувати щонайменше $30 млрд до 2025 року. Ford прогнозує, що до 2030 року 40% його продажів у всьому світі будуть повністю електричними.

фото: ford.com

Читати також: