General Motors

General Motors відмовиться від бензинових і дизельних авто до 2035 року

Найбільша американська автомобільна корпорація General Motors планує усунути викиди вихлопних газів від усіх нових легкових автомобілів до 2035 року і досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Водночас її увагу буде зосереджено на виробництві автомобілів із нульовим рівнем викидів у різних цінових категорій і на роботі з усіма зацікавленими сторонами для створення необхідної зарядної інфраструктури.

General Motors заявила, що інвестує $27 млрд в електричні і автономні транспортні засоби впродовж наступних п’яти років. І вже до 2025 року компанія планує запропонувати світові 30 повністю електричних моделей.

Американські видання зауважують, що ця новина з’явилася через день після того, як Президент США Джо Байден оголосив про плани замінити урядовий парк автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на електромобілі, які вироблені в США. Нині федеральний автопарк налічує близько 650 000 автівок.

«General Motors разом з урядами та компаніями по всьому світу працює над створенням більш безпечного, екологічного і кращого світу, – сказала Мері Барра, виконавча директорка GM. – Ми закликаємо інших наслідувати наш приклад і зробити значний вплив на нашу галузь і економіку в цілому».

Тим часом Фред Крупп, президент Фонду захисту довкілля, із яким працює GM, заявив наступне: «Цим незвичайним кроком вперед GM чітко дає зрозуміти, що вжиття заходів для усунення забруднення від усіх нових легкових автомобілів до 2035 року є важливим елементом бізнес-плану будь-якого автовиробника».

Для скорочення викидів від власних виробництв GM використовуватиме на 100% поновлювані джерела енергії для енергопостачання своїх об’єктів у США до 2030 року і глобальних об’єктів до 2035 року.

Сьогодні GM є 10-м за величиною виробником відновлюваної енергії у світі. В 2020 році компанія отримала нагороду Green Power Leadership Award 2020 від Агентства з охорони навколишнього середовища США.

фото: General Motors