Рабочий процесс

Іспанія запускає пілотний проєкт чотириденного робочого тижня

Уряд Іспанії має намір ввести чотириденний робочий тиждень у відповідь на пандемію Covid-19. Ініціатива належить партії Más País і покликана зберегти робочі місця й запобігти економічній кризі.

За даними Independent, пілотний проєкт оцінюється в 50 мільйонів євро. Ці кошти будуть надані як фінансова допомога компаніям, які скоротять робочий тиждень до 32 годин без втрати заробітної плати.

Аналогічну програму реалізує регіональний уряд Валенсії. Джо Райл, учасник кампанії 4 Day Week UK Campaign, каже з цього приводу: «Це може прокласти шлях для Іспанії, щоб стати першою країною в світі, яка перейде на чотириденний робочий тиждень».

Ідея чотириденного тижня набирає обертів в Європі, і цю політику підтримують ліві політики і профспілкові діячі. Багато з них упевнені, що такий підхід дозволить зберегти робочі місця й уникнути зростання безробіття, а відтак – економічної кризи.

Коронавірус завдав серйозного удару по іспанському ринку праці в 2020 році. El Pais зауважує, що станом на кінець року тут поменшало на 622,6 тис робочих місць. Усе це відбувалося на тлі суворого локдауну в Іспанії, спрямованим на стримування пандемії. У цілому в країні налічується 3,71 млн безробітних. Рівень безробіття досяг 16,1%.

Водночас дистанційна робота стала порятунком для ринку праці. Опитування EPA свідчить, що приблизно кожна десята людина працювала з дому більше половини кожного робочого тижня.