ООН закликає будувати екологічно чисті міста

Людство переживає подвійну кризу: пандемію і зміну клімату. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав будувати екологічно чисті міста і ввести глобальний мораторій на використання двигунів внутрішнього згоряння.

Він нагадав, що вже зараз у містах та селищах проживає 4,5 млрд людей, а стрімка урбанізація триває. До 2050 року число городян може збільшитися ще на 50%. Цілком можливо, попереджає голова ООН, що до середини століття понад 1,6 млрд міських жителів будуть змушені жити в умовах, коли середня температура в літній період становитиме 35 °C.

Активізація міських ініціатив в інтересах побудови безвуглецевого світу- тема цьогорічного World Habitat Day, і підкреслює провідну роль міст і селищ у боротьбі зі зміною клімату, націленій на утримання потепління в межах 1,5 °C.

«Ми не побудували три чверті об’єктів інфраструктури, які повинні бути здані до 2050 року. Плани економічного відновлення дають цілому поколінню можливість вжити заходи щодо боротьби зі зміною клімату, використання поновлюваних джерел енергії і сталого розвитку. Вони мають бути центральним елементом стратегій і політик розвитку міст», – підкреслив лідер ООН.

За його словами, тільки за активної участі міст можна домогтися нульового рівня викидів до середини століття. При будівництві повсюдно повинні використовуватися екологічно чисті матеріали, а самі будівлі повинні бути енергоефективними. За прогнозами, це принесе колосальні вигоди, зокрема в частині зменшення забруднення і кліматичних ризиків, збільшення кількості робочих місць, поліпшення здоров’я і підвищення добробуту.

Генеральний секретар ООН також нагадав, що на транспорт припадає майже 20% загальносвітових викидів вуглецю, а збільшення чисельності міського населення призводить до подальшого підвищення попиту на транспортні послуги. У цьому контексті він закликав ввести глобальний мораторій на використання двигунів внутрішнього згоряння не пізніше 2040 року.

фото: unsplash.com