Deutsche Bank

Довіра громадськості до звітності у сфері сталого розвитку стрімко зростає

Довіра до того, як компанії розкривають інформацію про свою діяльність у сфері сталого розвитку, цьогоріч зросла до рекордних 51% зі значними відмінностями по країнам. Про це свідчать дані дослідження, яке провели GlobeScan і GRI на 27 ринках.

На кожному з ринків опитали 1000 людей. Їх запитали, чи згодні вони з тим, що компанії чесні і правдиві щодо своїх соціальних і екологічних показників. З’ясувалось, що нині найвищий рівень довіри з початку досліджень у 2003 році, коли він становив 30%.

Найбільш високий рівень сприйняття – в Азії. Зокрема, в Індонезії (81%), В’єтнамі (80%) і Таїланді (79%). Водночас США, Австралія, Канада і країни-члени ЄС знаходяться в нижній частині рейтингу – від 44% у США до 31% у Франції.

globescan.com

 

«Відрадно, що в усьому світі зростає загальний рівень довіри до того, як компанії повідомляють про свій вплив на сталий розвиток. Це відповідає зростаючим очікуванням споживачів щодо більшої кількості більш якісних звітів», – прокоментував Пітер Пауль ван де Вейс, директор зі зовнішніх зв’язків компанії GRI.

Окрім того, на думку організаторів дослідження, перебування країн ЄС у нижній частині рейтингу підтверджує необхідність ретельного перегляду Європейської директиви про нефінансову звітність, який ініціювала на початку 2020 року Єврокомісія.

Як скласти нефінансовий звіт і отримати конкурентні переваги? Замовити консультацію Responsible Future

«Протягом багатьох років глобальних опитувань ми спостерігали кардинальні зміни в очікуваннях корпоративної прозорості. Результати опитування цього року свідчать, що компанії вчаться працювати і отримують визнання за свої зусилля… Точна звітність стала основою будь-якої ефективної стратегії сталого розвитку», – каже Кріс Коултер, генеральний директор GlobeScan.

Опитування проводилося в таких країнах, як Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Франція, Німеччина, Гонконг, Індія, Італія, Індонезія, Японія, Кенія, Мексика, Нігерія, Росія, Саудівська Аравія, Сінгапур, ПАР, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Таїланд, Туреччина, Великобританія, США та В’єтнам.

 

Читати також: