Lenovo

Lenovo зменшує залежність від пластику в пакованні

Технологічна компанія Lenovo, капіталізація якої становить $50 млрд, запропонувала більш екологічне паковання для продукції ThinkPad. Зокрема, інженери усунули пластикову клейку стрічку з нижньої частини паковання. Відтепер коробки виконують захисну функцію та закриваються без сторонніх елементів. Нова конструкція паковання має самоблокувальний елемент із двома шпунтами внизу та відповідними отворами для фіксації.

«До 2018 року продукція компанії щороку потребувала 54 тонни одноразової пластикової клейкої стрічки для закриття паковань. Загалом використовувалося 19,5 тис кілометрів клейкої стрічки, чого достатньо, щоб покрити половину екватора Землі. Тепер ми використовуємо значно менше. Навіть такі невеликі зміни можуть мати величезний вплив на покращення стану навколишнього середовища та сталий розвиток бізнесу», – коментує Марі Жак, директор із питань глобальної екології та сталого розвитку компанії Lenovo.

Відокремлення пластикової стрічки від картонної коробки є серйозною проблемою на переробних підприємствах. Завдяки пакованню, що закривається без сторонніх елементів, використовують менше пластику, та більше картону потрапляє на переробку.

Коробка із самоблокувальним елементом – лише одна з «зелених» ініціатив компанії. Також Lenovo використовує формовану целюлозу, волокно та поліетилен низької густини (ПНГ) замість традиційного полістирольного паковання, виготовленого з пінопласту.

За підрахунками Lenovo, за 10 років компанії вдалось зекономити понад 3100 тонн пакувальних відходів. У 2008 році вона почала використовувати повністю перероблюваний пакувальний матеріал і тепер вимагає від власних постачальників дотримання мінімальних стандартів використання перероблених матеріалів.

Починаючи з 2018 року, ThinkPad X280 постачається з термоформованими подушками з бамбука та цукрового очерету. Бамбук – одна з найбільш швидкозростаючих рослин у світі з річним циклом життя, не створює токсичних відходів у процесі виробництва, швидко відновлюється та повністю компостується.

Компанія повідомляє, що бамбук робить паковання компактнішим, що дозволяє транспортувати на 18% більше пристроїв. Це зменшує кількість перевезень, і як наслідок – кількість викидів вуглекислого газу (CO2) зменшується на 6,7%. Цей матеріал також застосовується при пакуванні пристроїв ThinkPad X390 та X13. Нині Lenovo запроваджує використання бамбука у пакованнях більшої кількості моделей, і скоро він буде представлений у коробці для ThinkPad X12 Tablet.

Також у деяких країнах споживачі Lenovo можуть скористатися послугою повернення паковання для повторного використання в інших відправленнях.