Эко-сумка текстильная

Нью-Йорк таки вводить заборону на використання пластикових пакетів

Заборона на використання пакетів, що забруднюють довкілля, набули чинності ще 1 березня. Проте правозастосування, яке мало розпочатися через місяць, було відкладено через судові процеси і пандемію коронавирусу. Нині жодних перешкод.

За інформацією EcoWatch, новий закон забороняє більшості магазинів видавати тонкі пластикові пакети покупцям. Вони можуть надавати паперові пакети, за які можуть стягувати плату в розмірі п’яти центів. Будь-який бізнес, викритий у роздачі заборонених пластикових пакетів, буде покарано штрафом.

«Заборона на пакети в Нью-Йорку вже поліпшили здоров’я Нью-Йорка, скоротивши забруднення пластиком», – сказала NBC4 New York заступник директора Environmental Advocates NY Кейт Курера. Вона висловила подівання, що штат почне застосовувати цей закон і магазини дотримуватимуться його.

Закон передбачає виключення для замовлень на винос із ресторанів, а також пакетів, що використовуються для паковання м’яса або готової їжі. Сім’ям, які використовують талони на харчування, також не доведеться платити за паперові пакети.

Дотримання заборони було частково стримано пандемією коронавирусу, оскільки кілька магазинів фактично заборонили покупцям приносити свої власні багаторазові сумки, коли поширення COVID-19 у штаті було на піку.

Також новий закон також зіткнувся з опором з боку виробників пластикових пакетів і власників магазинів, які подали позов, оскаржуючи його. Вони стверджували, що заборона збанкротить їх. Однак суд залишив у силі більшу частину нового документу.

Жителі Нью-Йорка нині використовують близько 23 млрд пластикових пакетів на рік, але в середньому користуються кожним пакетом не більше 12 хв. Близько 85% цих пакетів потрапляє на звалища, на вулиці, річки та океани.