Україна оприлюднила перший звіт про досягнення Цілей сталого розвитку

Україна в цілому досягла прогресу за 15 із 17 Цілей сталого розвитку. Основним здобутком є скорочення масштабів бідності: з 58,3% у 2015 році до 43,2% у 2018 році. Про це йдеться в першому національному огляді трансформаційних перетворень суспільства на шляху до досягнення Цілей сталого розвитку, який оприлюднила Україна.

У ньому наведено підсумки першого етапу роботи з 2015 року, коли на рівні ООН ухвалено Порядок денний сталого розвитку і фактично визначено нові орієнтири розвитку світу на період до 2030 року. Україна також поставила свій підпис під документом, адаптувала їх до національних реалій і вдалася до інкорпорації завдань у стратегічні та програмні документи України.

Огляд є добровільним і містить результати роботи та виклики за кожною з 17 Цілей сталого розвитку. Він базується на широкому колі інформаційних та аналітичних матеріалів та статистичних даних за 2015-2019 роки.

Відповідно до документу, помітного прогресу вдалося досягти завдяки підвищенню стандартів оплати праці, впровадженню концепції освітньої реформи «Нова українська школа» та приєднання до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

Також серед здобутків зазначено запровадження в 2019 році роздрібного ринку електричної енергії та повномасштабного ринку електричної енергії, покращення умов для розвитку малого і середнього бізнесу, збільшення у 2,5 рази сальдо зовнішньої торгівлі, впровадження високошвидкісного 4G, проведення рефармінгу частот у діапазоні 900 МГц.

З 2015 року в Україні створено 1029 об’єднаних територіальних громад, у 41,5 рази зросла державна підтримка місцевого та регіонального розвитку.

Основними перешкодами для розвитку залишаються тимчасова окупація АР Крим, м. Севастополя та частини територій у Донецькій та Луганській областях Російською Федерацією, зношеність інфраструктури, неефективність державного управління, недостатнє ресурсне забезпечення та обмежене фінансування. На додаток виклики, пов’язані з COVID-19, ускладнюють ситуацію. Отже нині для України важливим є реформування системи охорони здоров’я.

Також ідеться про необхідність посилення координації та професіоналізація влади, цифровізація процесів адміністрування, реформа системи соціальної допомоги, осучаснення підтримки найбільш вразливих груп населення, насамперед дітей, у поєднанні з інтегрованими соціальними послугами.

До того ж, необхідні зміни в екологічній політиці, розбудова системи управління відходами відповідно до європейських стандартів, припинення виснажливого використання земельних, лісових і водних ресурсів.