Ірландський завод Danone стає першим у світі вуглецево-нейтральним виробником дитячого харчування

Міжнародна компанія з виробництва продуктів харчування і напоїв Danone заявила, що її підприємство у Вексфорді (Ірландія) стало першим у світі підприємством з виробництва дитячого харчування з нейтральним рівнем викидів вуглецю – його сертифіковано організацією з питань кліматичних змін і сталості Carbon Trust як вуглецево-нейтральне.

Danone Wexford виробляє бренди дитячих сумішей, як-от Aptamil, Cow & Gate, Nutrilon і Mellin. У компанії заявляють, що виконати план і досягти вуглецевої нейтральності дозволила низка заходів упродовж останніх 10 років. Закорема, викиди вуглецю були обмежені шляхом підвищення енергоефективності і переходу на поновлювані джерела енергії при одночасному поліпшенні управління відходами на об’єкті.

У 2012 році компанією встановлено котла, що працює на біомасі. Danone називає опалення біомасою перевіреної технологією з низьким чистим викидом вуглецю протягом життєвого циклу в порівнянні з викопними джерелами тепла, як-от вугілля, газ або нафта.

У 2013 році  розпилювальна сушарка на виробничому майданчику, яка допомагає перетворювати молоко на сухий порошок для дитячого харчування, також оснащується котлом на біомасі, який працює на екологічно чистій біомасі від місцевих виробників деревини в Ірландії.

У 2017 році підприємство перейшло на 100% поновлювану електроенергію з джерелом енергії 15 ГВтч (вистачає для 3100 домогосподарств), а 2019 сертифікатом ISO 50001 підтверджено ефективне використання енергії.

«Усе це призвело до скорочення викидів CO2 на 10 000 тонн у порівнянні з викидами заводу в 2010 році, що означає скорочення прямого вуглецевого сліду на виробничому майданчику на 70%, тоді як обсяги виробництва збільшено вдвічі», – йдеться в повідомленні компанії.

Danone також повідомила, що 2019 року вона компенсувала залишки прямих викидів вуглецю на заводі, а також викидів, що виникають внаслідок роботи працівників – отримано сертифікати Gold Standard через Livelihoods Fund.

 

Нагадаємо, що напередодні підписання Паризької кліматичної угоди Danone взяла на себе зобов’язання до 2050 року стати нейтральною за викидами вуглецю по всьому ланцюгу створення вартості.

Також вода Evian пройшла глобальну сертифікацію на отримання вуглецевого нейтралітету у всіх раїнах присутності. Раніше брендом досягнуто нейтральності в США, Канаді, Німеччині, Швейцарії на кожному етапі життєвого циклу виробу.

фото і відео danone.com