Volvo та Northvolt вироблятимуть екологічніші акумулятори та зменшать викиди під час їх виробництва

Volvo Car Group створить спільне підприємство разом із провідним шведським виробником акумуляторів Northvolt. У партнерстві вони вироблятимуть більш екологічні акумулятори, призначені для живлення наступного покоління повністю електричних автомобілів Volvo та Polestar.

Першим кроком до створення підприємства стане заснування науково-дослідницького центра у Швеції, який розпочне діяльність у 2022 році. Тут розроблятимуть найсучасніші акумуляторні елементи, а також технології компонування автомобілів для Volvo та Polestar.

Спільне підприємство також створить нову гігафабрику в Європі з виробничим потенціалом до 50 ГВт∙год на рік. Початок виробництва заплановано на 2026 рік.

Volvo Car Group також розглядає можливість отримання акумуляторних елементів на 15 ГВт∙год на рік з існуючого акумуляторного заводу Northvolt Ett в Шеллефтео (Швеція), починаючи з 2024 року.

Партнерство з Northvolt забезпечить європейські потреби в акумуляторних елементах та прискорить процес електрифікації Volvo. До 2025 року Volvo Cars прагне продавати 50% повністю електричних автомобілів, а до 2030 року —  лише електромобілі.

Місце розташування нової гігафабрики ще не відоме. Проте вже відомо, що там працюватиме близько 3000 людей. А живитиметься завод на 100% чистою енергією. Першим автомобілем, оснащеним акумуляторними елементами, розробленими спільним підприємством, стане електричний спадкоємець бестселера Volvo Cars — XC60.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Читати також: У найближчі п’ять років світ таки відчує підвищення температури на 1,5 °C

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям проаналізувати свій вуглецевий слід і переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>