Lego презентувала свої перші кубики з переробленого пластику

Lego Group презентуала прототип кубиків, виготовлених із переробленого пластику. Це ще один крок компанії на шляху до створення виробів із екологічно чистих матеріалів.

Новий прототип створено з використанням ПЕТ-пластику, зокрема, з викинутих пляшок. За останні три роки матеріалознавці й інженери протестували понад 250 варіантів матеріалів. Результатом став прототип, який відповідає низці вимог щодо якості, безпеки, а також промислового виробництва.

Віце-президент із питань екологічної відповідальності Lego Group Тім Брукс сказав: «Ми дуже раді цьому прориву. Найбільша проблема на нашому шляху до сталого розвитку – це переосмислення і впровадження інновацій в нові матеріали, які будуть такими ж міцними і якісними, як наші поточні кубики, і сумісні з елементами Lego, створеними за останні 60 років. За допомогою цього прототипу ми можемо продемонструвати досягнутий нами прогрес».

Кубики з переробленого матеріалу з’являться згодом.  Нині команда продовжує тестування і розробку рецептури ПЕТ, а потім визначить, чи слід переходити до фази пілотного виробництва. Очікується, що наступний етап тестування триватиме не менше року.

Прототип виготовлений з переробленого ПЕТ, отриманого від постачальників у США, які використовують процеси, схвалені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) і Європейським управлінням з безпеки харчових продуктів (EFSA) для забезпечення якості.

У середньому, з пластикової ПЕТ-пляшки об’ємом 1 літр вистачає сировини для виготовлення десяти кубиків Lego 2×4. На склад матеріалу наразі подана заявка на патент.

Нагадаємо, в 2020 році компанія оголосила, що почне вилучати одноразовий пластик зі своїх коробок. У 2018 році вона почала виробляти елементи з біополіетілену (біо-ПЕ), виготовленого з екологічно чистого цукрового очерету. Елементи з нього ідеально підходять для виготовлення більш дрібних і м’яких деталей, таких як дерева, гілки, листя і аксесуари для мініфігурок тощо. А ось для кубиків потрібен більш твердий і міцний матеріал.

фото: lego.com