глобальное потепление и температурный рекорд на термометре

Вересень 2019 року був найспекотнішим вереснем за всю історію спостережень

«Недавня серія рекордних температур є тривожним нагадуванням про довгострокову тенденцію потепління, яку можна спостерігати на глобальному рівні. Через викиди парникових газів і, як наслідок, вплив на глобальні температури, рекорди й надалі встановлюватимуться», – заявив Жан-Ноель Тепо (Jean-Noël Thépaut), директор Copernicus в Європейському центрі середньострокових прогнозів погоди.

До речі, червень і липень 2019 року також були найспекотнішими за всю історію метеорологічних спостережень. І, найімовірніше, 2015-2019 роки стануть найгарячішими роками за всю історію.

На саміті G7 голова ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію»

Регіони, де температура у вересні була вищою за середню, включали велику частину Європи, значну частину Арктики, більшу частину США, Іран, Афганістан, Монголію, північ Китаю, центральну частину Південної Америки, Південної Африки, південно-західну Австралію і Західну Антарктиду.

Температура морської води також була вищою за середню, особливо в північно-східній частині Тихого океану і в багатьох морях Арктики і Західної Антарктики.

Тільки на південному заході Росії, в республіках Центральної Азії і деяких частинах Антарктиди температура помітно нижче середньої. Норвегія, Швеція і далекосхідна Європа також бачили нижче середніх температур.

https://twitter.com/CopernicusECMWF/status/1180432102002774018