Солнце

На саміті G7 голова ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію»

Липень 2019 року був найспекотнішим місяцем за всю історію метеорологічних спостережень. І, найімовірніше, 2015-2019 роки стануть найгарячішими роками за всю історію. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті «великої сімки» у французькому місті Біарріці.

Він підкреслив, що приїхав на зустріч світових лідерів, щоб мобілізувати політичну волю для участі в Кліматичному саміті, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку.

«За даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вище, і рівень морів був вищім на 10-20 метрів», – сказав Генсек, якого цитують у Службі новин ООН.

Гутерріш нагадав про стрімке танення льодовиків у Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 млрд тонн льоду. Одночасно пожежі в Сибіру, ​​на Алясці, в Канаді, у Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року призвели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

Знаємо, як наблизити вашу компанію до соціальної та екологічної відповідальності >>>

«Усе, що відбувається – це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірша, ніж у Парижі (прим. – на момент ухвалення Паризької кліматичної угоди в 2015 році). І наукові дані це підтверджують», – констатував Генсек ООН.

За його словами, «ми повинні втримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45% скоротити викиди парникових газів до 2030 року».

Він підкреслив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької угоди. Адже багато обіцянок не виконуються. Ба більше, передбачених цією угодою заходів вже недостатньо.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату