Стакан чистой питьевой воды

Низька якість води гальмує економічний розвиток на третину – Світовий банк

У Світовому банку попереджають про «невидиму» і водночас масштабну загальносвітову кризу, яка приблизно на третину уповільнює потенційне економічне зростання в низці регіонів. Ідеться про «кризу води».

Відповідно до нового звіту Світового банку «Невідома якість», хімікати, пластик і хвороботворні бактерії забруднюють водні ресурси планети, що становить серйозну загрозу для здоров’я людей, екосистем Землі та сільського господарства.

«Чиста вода – один із ключових чинників економічного розвитку. Погіршення якості води уповільнює економічне зростання, негативно позначається на здоров’ї людей, виробництві продуктів харчування  і зрештою призводить до зростання рівня бідності в багатьох країнах», – сказав президент Світового банку Девід Малпасс.

Низька якість води – серйозна проблема як для країн, що розвиваються, так і для розвинених країн. І, якщо не вжити термінових заходів на глобальному, національних та місцевих рівнях і не вдатися до термінових заходів задля ї вирішення, вона призведе до вкрай негативних наслідків для світової економіки. Зокрема, позначиться на виробництві продуктів харчування.

Експерти проаналізували нові дані й дійшли висновку, що через посухи, урагани, повені та надмірні витрати водних ресурсів відбувається небезпечне підвищення рівня солі у воді та ґрунті. Як результат – значно знижуються обсяги врожаїв. Вони підрахували, що внаслідок засоленості води світ щороку втрачає таку кількість харчів, якої вистачить аби нагодувати 170 мільйонів людей. Наприклад, усе населення Бангладеш.

Основним забруднювачем води експерти називають азот – його застосовують як добриво в сільському господарстві. З полів і ланів він потрапляє до водойм, де перетворюється на нітрати. Потрапляючи в організм дитини, нітрати завдають шкоди розумовому розвитку, їхньому здоров’ї та зарплатному потенціалі в дорослому віці.

За даними Світового банку, внаслідок використання азоту в сільському господарстві показники уповільнення розвитку дітей можуть збільшуватися на 19%. Експерти також підрахували, що діти, які вживають забруднену нітратами воду, зароблятимуть на 2% менше у дорослому житті, ніж ті, хто вживав чисту воду.

Світовий банк надав низку рекомендацій, які можуть допомогти країнам поліпшити якість води: підвищення стандартів захисту довкілля, запровадження моніторингу рівня забруднення води, реформування водної інфраструктури і своєчасне надання пересічним громадянам інформації про якість води.

Відомо також, що у Світовому банку створили глобальну  базу даних, яка містить інформацію про якість води в різних регіонах світу.

Читайте також: