Пластиковая бутылка на берегу

В Європі остаточно заборонили одноразовий пластик

Рада Європейського Союзу ухвалила директиву, що передбачає обмеження у використанні  одноразових пластикових виробів. Отже з 2021 року в ЄС повністю заборонені одноразові пластикові тарілки, столові прилади, соломинки, повітряні кульки та ватні палички.

Ухвала Ради ЄС є заключним етапом процедури прийняття відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент і яка встановлює більш суворі правила для тих видів продукції і упаковки, що входять у десятку найбільших забруднювачів навколишнього середовища. Заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів.

До 2029 року країни ЄС мають забезпечити збирання до 90% пластикових пляшок для подальшої переробки. Щодо переробки і вторинного використання, з 2025 року пластикові пляшки повинні містити 25% вторинної сировини, з 2030 року – 30% . Окрім того, в ЄС скоротять використання пластикових контейнерів для їжі і стаканів.

Також передбачена відповідальність виробників пластикової продукції і залучення представників тютюнової галузі до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: Unsplash