У Польщі власників «зелених» будинків звільнять від податку на нерухомість

Польске місто Калиш вирішило звільнити власників будинків, які озеленюють дахи чи фасади, від податку на нерухомість. Це той випадок, пише TheMayor.EU, коли протидія кліматичним змінам вигідно позначається на кишені.

Збільшення зелених насаджень у міському середовищі має важливе значення. Тож міська рада ухвалила рішення, яке спонукає місцевих жителів серйозніше поставитися до змін клімату. За пропозицією міського голови Крістіана Кінастовського.

Рішення набуде чинності з 1 січня 2022 року. Воно поширюється на власників тих будинків, на даху яких висаджені багаторічні рослини, або принаймні однією стіною яких росте виноградна лоза, коріння якої знаходяться в землі. Будівлі з вертикальним садом також мають право не сплачувати податок на нерухомість у наступному році.

«Зелені стіни та дахи – це хороший спосіб покращити якість повітря у місті та підвищити якість життя. Зелені фасади стають природними фільтрами забруднень. Вони регулюють температуру всередині будівель – захищають від спеки і вітру, поглинають зайву вологу, знижують шум. Вони також покращують естетику нашого міста, вони просто його гордість!… Озеленення міського простору – один із способів адаптації міста до кліматичних змін», – пояснив мер.

Утім, для звільнення від податку на нерухомість необхідно виконати деякі умови. Наприклад, воно стосується лише житлових будинків, які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності. Також не має бути заборгованості з податками.

Місто також зазначає, що це лише один із багатьох кліматичних заходів. Окрім створення зелених автобусних зупинок, висадки більшої кількості дерев, Калиш також співфінансує закупівлю резервуарів для збору дощової води тощо.

фото: unsplash.com

Читати такожООН закликає будувати екологічно чисті міста

Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату