Фонендоскоп

У медицині жінки заробляють менше чоловіків і мають менше можливостей для кар’єри

Пандемія COVID-19 посилює ґендерну нерівність і навантаження на жінок, зокрема в секторі охорони здоров’я. Вони складають до 70% медичного персоналу, але займають лише 25% керівних посад. Окрім того, отримують менше, ніж чоловіки за свою роботу.

За даними ООН, ґендерна нерівність та патріархальна система призводять до того, що жінки в медичній галузі заробляють менше, ніж чоловіки, і мають менше можливостей для кар’єрного зростання. Часто це пов’язано з тим, що їх призначення не обмежено роботою.

Наприклад, голова робочої групи з гендерної рівноправності в хірургії при Королівської колегії хірургів Ірландії, д-р Макнамара бачить безліч перешкод для кар’єрного зростання жінок у сфері хірургії, де як і раніше переважають чоловіки. Нині частка жінок серед хірургів-консультантів в Ірландії становить лише 7%. Багато студенток навіть не замислюються про кар’єру в хірургії.

За словами Маріши Здравковіч, виконавчої директорки університетської клінічної лікарні «Бежанійська коса» в Белграді (Сербія), темпи досягнення ґендерної рівності залишаються дуже повільними. «Ми повинні починати пропагувати ґендерну рівність з раннього віку, в дитячих садах, школах і університетах, у тому числі – в процесі навчання майбутніх керівників у сфері охорони здоров’я», – вважає Здравковіч.

Читати також: