Угорщина може відмовитися від вугілля вже у 2025 році

Угорщина відмовиться від використання вугілля для електрогенерації до 2025 року. Раніше влада країни розраховувала закрити останню вугільну ТЕЦ в країні до 2030 року. Відмова від вугілля буде компенсована за рахунок АЕС та сонячної енергетики.

Державна секретарка Атілла Штейнер оголосив на саміті Powering Past Coal Alliance, що до 2030 року угорське електропостачання буде на 90% вуглецево-нейтральним.

Будапешт має намір досягти цього за рахунок збереження існуючих ядерних генеруючих потужностей і збільшення сонячної енергії до 6 ГВт – це у три рази більше, ніж існуючі ядерні потужності країни.

«Ми хотіли б поетапно відмовитися від блоків, що працюють на бурому вугіллі, на нашій останній, що залишилася вугільної електростанції до 2025 року – електростанції Матра», – додав державний службовець.

За даними екологічних активістів, на території електростанції нині планується побудувати сонячну ферму потужністю 200 МВт, що демонструє, як перехід на чисту енергію може замінити вугільні робочі місця і закриття шахт новими можливостями.

Однак вони розчаровані тим, що на ділянці Матра буде також побудований газовий завод потужністю 500 МВт. На їхню думку, це може привести до того, що Угорщина буде змушена перейти на паливо з великим викидом вуглецю на довгі роки.

Очікується, що до 2025 року від використання вугілля відмовляться в шести європейських країнах: Франція  – 2022 рік, Португалія – 2022 рік, Словаччина – 2023 рік, Великобританія –  2024 рік, Ірландія – 2025 рік, Італія – 2025 рік.

 

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї роботи, визначитися з новими пріоритетами та вийти на траєкторію сталого розвитку. Замовити консультацію >>>