Эко-поселение Малина возле Львова

Стале веганське поселення побудують біля Львова

Проект сучасного поселення для прогресивних людей, які прагнуть жити в гармонії з планетою та один із одним, розташується серед лісу неподалік Львова. Поселення «Малина» займатиме площу орієнтовно 15 га і розраховане на близько 50 сімей.

Перші мешканці зможуть переселитися в кінці 2020 року. Завершення основних капітальних будівельних робіт заплановане на 2022 рік. Надалі проект продовжуватиме свій розвиток на принципах колективного самоуправління.

Вартість участі в проекті, без урахування вартості особистих помешкань, коливається від $30 тис для ранніх учасників до $70 тис. для тих, хто приєднається в числі останніх. Вона включає спільне володіння всією територією, інфраструктурою, рухомим та нерухомим майном спільноти, враховуючи вегетарій, автономну систему електрогенерації та інше. Юридично проект заснований як споживче товариство.

Оскільки проект націлений мінімізувати негативний вплив на довкілля, жителі «Малини» мають взять зобов’язання дбати про гармонію природного середовища і раціонально використовувати природні ресурси. Зокрема, компостувати усі органічні відходи, сортувати та віддавати на переробку вторсировину, використовувати виключно екологічні побутові засоби, акумулювати дощову воду для поливу рослин, не зазіхати на тварин і не експлуатувати їх, за бажанням – вирощувати рослинну їжу. Окрім того, жодних парканів і 80% території мають залишитися зеленими.

Локація поселення підібрана таким чином, щоб забезпечити максимальне занурення у природу, при цьому зберігаючи можливість щодня швидко і комфортно діставатися до міста і повертатися додому.

Ціль 11. Сталий розвиток міст

Читати також: На Закарпатті працює перша еко-крамниця, яка відмовилася від пластику

фото: malyna.lviv.ua