Перша в Україні крамниця без пластику та поліетилену в Ужгороді

На Закарпатті працює перша еко-крамниця, яка відмовилася від пластику

Перша на Закарпатті крамниця без пластику та поліетилену з’явилася в Ужгороді минулого року. Окрім завжди свіжих продуктів здорового харчування, у «Зеленій крамниці» можна придбати багаторазові пакетики для усіх товарів та ваги. Або ж люди можуть приходити зі своїми еко-торбинками.

«Два роки тому я потрапила на лекцію, яка скерувала мене у правильному напрямку. Планувала, що послухаю про досвід у сортуванні чи то поводженні з відходами, але це виявилося щось набагато кардинальніше», – розповіла онлайн-журналу Varosh власниця магазину Тетяна Жовківська.

Ідея магазину полагала в тому, щоб створити місце, де можна купувати нефасовані продукти здорового харчування, і свідомо чи несвідомо змінити звички людей щодо використання пластикових пакетів. Тобто, у «Зеленій крамниці» люди мають задуматися над тим, що покупки можна робити свідомо – купувати як більш здорову їжу, так і обходитися без пакетів.

«Зелена крамниця» в Ужгороді

«Можливо перед тим як йти за покупками, потрібно подумати, що треба взяти з собою кілька мішечків, авоську, а якщо є плани попити кави в парку, то можна і філіжанку. А воду не купувати в одноразовій пляшці кожний день, а брати з дому з собою в багаторазовій скляній. І задуматися, чи так вже необхідна соломинка до соку та кави», – каже власниця.

Крамниця постійно працює над асортиментом. Зараз на полицях мають з’явитися окрім багаторазових мішечків та торбинок, рослинні мочалки, бамбукові зубні щітки, інші засоби гігієни, металеві соломинки – альтернатива пластиковим засобам, які не переробляються.

Маємо, що запропонувати аби розкрити потенціал сталого розвитку вашого бізнесу і використати раніше невідомі можливості

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: varosh.com.ua