Пластик в океане

G20 домовилася про боротьбу з пластиком в океанах

Першу міжнародну угоду, що має на меті  скорочення пластикових відходів у Світовому океані, ухвалено на зустрічі G20 в Японії. У документі сформульовані загальні для всіх правила боротьби з пластиковим забрудненням. Окрім того, раз на рік країни звітуватимуть про те, як просувається робота.

В угоді прописано конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій у цій галузі та поліпшення наукових методів аналізу і спостереження. «Водночас деякі формулювання угоди залишаються вельми розпливчастими, а його виконання буде здійснюватися на добровільних засадах», – повідомляє Deutsche Welle.

В японському відділенні Greenpeace заявили, що досягнута на саміті G20 угода – це лише перший крок до вирішення проблеми. Недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії. Необхідно прийняти обов’язкові для всіх правила боротьби з пластиковими відходами, чітко прописати цілі та план дій.

У Світовий океан щороку потрапляє близько 8 млн тонн пластикових відходів. Найбільшу небезпеку становить мікропластік – мікрочастки розміром менше 5 міліметрів проникають в організми морських мешканців і птахів, а згодом можуть потрапляти в людську їжу.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських екосистем

фото: Unsplash