Рейтинг найбільш забруднених міст світу

Азія зіткнулася з серйозною кризою, спричиненою забрудненням повітря. 22 з 30 найбільш забруднених міст світу знаходяться в Індії, 5 – в Китаї, 2 – в Пакистані і 1 – у Бангладеш, зокрема йдеться про столицю Дакку. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Greenpeace і AirVisual.

Очолює список за підсумками 2018 року індійське місто Гуруграм, де індекс якості повітря становить 135,8. Водночас допустимі показники – від 0 до 50. Індексі від 50 до 100 свідчить про помірний ризик для здоров’я, а ще вищі показники – загроза для здоров’я людей із хронічними захворюваннями. Друге місце посідає також індійське місто – Газіябад, третє – пакистанський Фейсалабад.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році забруднене повітря може стати причиною близько 7 млн передчасних смертей. «Забруднення повітря позбавляє нас життєвих сил і майбутнього, проте ми можемо це змінити… Ми хочемо, щоб цей звіт змусив людей задуматися про повітря, яким ми дихаємо», – заявив Йеб Саньо, виконавчий директор Greenpeace у Південно-Східній Азії.

Загалом дослідження охопило 3 тисяч міст по всьому світу. Серед найбільш забруднених міст Європи «лідером» став боснійський Лукавац із показником шкідливих речовин у повітрі 55,6 мкг/м3. За ним – ще два боснійські міста, зокрема Живініце і Грачаниця.

Найбільш забрудненим містом України названо Бровари – індекс 20,8. Другий за списком – Київ із 13,8.

Самые загрязненные города мира 2018

 

Увага! 18 квітня 2019 року в Києві відбудеться бізнес-практикум Сталий розвиток: управління змінами як конкурентна перевага

 

Photo by Kevin Grieve on Unsplash